OKUL ÖNCESİ VE ANAOKULU

Her çocuk dünyaya güzel insani özellikleri kazanmaya müsait olarak gelir.

Ancak aldığı eğitim, onun gelecekte nasıl bir insan olacağının temellerini oluşturur…

Bu temeli birlikte oluşturmak dileği ile…

Anaokulumuzda, 36-71 aylık (3,4 ve 5 yaş)  çocukların zihinsel ve duygusal psiko-motor becerilerini kullanmaları ve geliştirmeleri  hedeflenmektedir.

         #AKIL OYUNLARI

         #GÖRSEL SANATLAR

         #MÜZİK  

         #FEN VE BİLİM

        #BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ATÖLYELERİMİZ’ de

        #SPOR SALONLARIMIZ

        #YÜZME HAVUZLARIMIZ

       #EKOLOJİK BAHÇEMİZ VE EVCİL HAYVAN BARINAĞI gibi aktivite alanlarında;

Empati, öz güven, samimiyet, huzur, güven, keyif, farkındalık ve coşku değerleriyle beslenen çocuklarımız; üretkenlik, hayal gücü, öz-gözlem, merak, keşfetme, etkin bellek, sorumluluk, liderlik özellikleri ve takım olma bilinci kazanırlar.

 

Bu kazanımlarıyla geleceğin en iyi hekimleri, en iyi mimarları, en iyi yöneticileri olmanın temellerini atarlar.

       Öğrenciler grup halinde veya bireysel olarak rehber öğretmenler ve psikolojik danışmanlar tarafından belirlenmiş konularda araştırma ve yorum yapma, yeni bilgilere ulaşma, özgün düşünce üretme ve  çıkarımlarda bulunma yöntemlerini öğrenirler.

Öğrencilerimiz; belirli periyotlarla düzenlenen sınıf içi oyunlar, tiyatro, sinema, geziler, resim atölyeleri, peyzaj uygulama atölyeleri, müzik-enstrüman    çalışmaları, proje hazırlama, destekleyici teknoloji kullanımı, düzenli masal-hikaye anlatma ve anlattırma saatleri gibi sosyal, sanatsal ve ayrıca sportif faaliyetleriyle hayal ve gözlem gücü, merak, hafıza gibi yeteneklerini geliştirme ve sergileme imkanı bulurlar.

Akıllı tahta, projeksiyon, bilgisayar, mini trambolin, tırmanma duvarı, düğümlü halat ve ip merdiven gibi öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği diğer ekipmanlarla donatılmış derslikler, seminer sınıfları ve çok amaçlı salonlarımızda; Yarışma, tören, mezuniyet günü, müzik, halk oyunu, tiyatro, gösteri, şiir dinletisi, turnuva, konferans, sergi, kermes, proje hazırlama gibi sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler güvenli ve sağlıklı bir şekilde yürütülür.

.

Tüm çalışmalar rehber öğretmen, pedagog ve psikolojik danışmanlarımızca gözlemlenir ve her öğrenci için Sosyal Etkinlik Dosyası hazırlanır. Bu dosyada öğrencinin katılmış olduğu sosyal etkinliklere ait bilgiler, katılım ve başarı belgeleri bulunur.

BAŞARILARIYLA GÜLÜMSEYEN MUTLU BİR GELECEK İÇİN… AÇI OKULLARINI SEÇİN…

Bir yorum Yazın

Açı Ankara Koleji © 2018. Tüm Hakları Saklıdır.